در این مقاله قصد داریم تا به موضوع باورهای غلط در مورد دوربین مداربسته بپردازیم.در ادامه با بزرگترین فروشگاه اینترنتی دوربین مداربسته همراه باشید.

اگر شما قصد نصب دوربین مداربسته را دارید باید اطلاعاتی را در رابطه با کارایی و کاربرد دوربین ها بدست بیاورید و پیش از صرف هزینه برای خرید دوربین مداربسته در خصوص اینکه ایا دوربین مداربسته می تواند نیاز های شما را بر آورده کند باید اطلاعاتی را کسب کنی کنید.

اولین مورد در خصوص رفع باورهای غلط در مورد دوربین های مداربسته این است که شما بدانید برای چه دلیلی اقدام به نصب و راه اندازی دوربین مداربسته می کنید ؟ اگر هدف تنها نظارتی است مجبور نیستید برای قیمت دوربین مداربسته نگران باشید.چرا دوربین های مداربسته ارزان قیمت نیز می تواند نیاز شما را بر آورده کند.

اما اگر هدف شما راه اندازی یک سیستم حفاظتی امنیتی است باید موارد مهمی را در نظر بگیرید که در ادامه آنها را ذکر خواهیم کرد.

۱-رزولوشن تصویر باید به گونه ای باشد که در صورت نیاز به فیلم بکاپ دوربین بتوان آنچه که نیاز است را به راحتی از آن استخراج کرد.

باورهای غلط در مورد دوربین مداربسته

۲-محل های نصب دوربین مداربسته باید به گونه ای باشد که تمام ورودی ها را به خوبی پوشش دهد.

۳-خود دوربین مداربسته از لحاظ سرقت و دسترسی باید ایمن باشد.استفاده از دوربین های Vandal resistant و دارای استاندارد IK10 توصیه می گردد.

۴-مدت زمان ضبط تصاویر باید به گونه ای باشد که بتوان پس از گذشت چند روز از اتفاقات افتاده فیلمهای مروبط به دوربین مداربسته را بازبینی کرد.برای این منظور حتما میزان ظرفیت هارد دیسک دوربین مداربسته را در نظر بگیرید.

۵-امنیت و ثبات داده های نظارت تصویری بسیار مهم هستند.استفاده از هارد دیسک مخصوص دوربین مداربسته در کنار تامین امنیت دسترسی به داده های آن دو امر بسیار مهم میباشند و بدون رعایت آنها داده های شما امنیت و ثبات نخواهند داشت.

۶-نوع دوربین مداربسته متناسب با محیط و کادر تصویر مورد نیاز انتخاب شود تا از مشکلات بعدی در امان باشید.

۷-از دوربین مداربسته توقع معجزه نداشته باشید.دوربین مداربسته برای شما نان نمیخرد.تنها تصاویر را ذخیره می کند.بر این باور غلط نباشید که دوربین مداربسته می تواند امنیت شما را تضمین کند.بهترین دوربین مداربسته نیز در صوورت پوشیدن یک ماسک صورت توسط سارق بلا استفاده می باشد.

۸-تصور اینکه هر آنچه چشم میبینید دوربین مداربسته نیز میبیند را از خود دور کنید.دوربین مداربسته تصاویر را با کیفیتی بسیار پایین تر از چشم انسان ذخیره می کند و همچنین زاویه دید آن نیز با چشم شما متفاوت می باشد.

۹-نوع تکنولوژی دوریبن مدار بسته بسیار مهم است.برای سیستم های حرفه ای باید از دوربین مداربسته تحت شبکه استفاده شود و برای سیستم های با فضای کوچک استفاده از دوربین مدار بسته آنالوگ HD توصیه می شود . چنانچه نمی توانید سیم کشی کنید و فضای شما کوچک است استفاده از دوربین مداربسته بیسیم توصیه م گردد.

۱۰-برند دوربین مداربسته نیز نقش مهمی در کیفیت آن دارد.برندهای معتبر مانند هایک ویژن ، داهوا و دوربین مداربسته کورتک دارای دوام بالاتری هستند و این نکته را در نظر داشته باشید که در تکنولوژی AHD برند خاصی وجود ندارد و تمام دوربین های AHD توسط وارد کنندگان برندینگ می شوند و همین امر نیز سبب تنوع هزاران برند در صنعت دوربین مداربسته AHD می باشد.