الگوریتم پیش بینی فوکوس در دوربین مداربسته داهوا یه به اختصار PFA یک تکنولوژی هوشمند است که به کمک آن ، دوربین های داهوا ، می توانند نوع فوکوس را تشخیص داده و دوربین در بهترین و سریعترین حالت نسبت به فوکوس کردن واکنش نشان دهد.

این تکنولوژی در دوربین های Speed Dom و دوربین های دارای لنز موتورایز کاربرد فراوانی دارد و بکمک آن می توان بهترین و دقیق ترین نو فوکوس را پیاده سازی کرد.با گسترش استفاده از سیستم های نظارت تصویری برای فضاهای با فواصل زیاد از محل نصب دوربین مداربسته ، دوربین های PTZ که دارای زوم اپتیکال هستند کاربرد های بیشتری پیدا کرده اند و این محصولات محبوب تر از قبل شده اند.اگر چه برخی مشکلات در مورد دوربین هایی که دارای قابلیت زوم اپتیکال دارند وجود دارد که از جمله آنها می توان به تار شدن تصویر ، لرزش و فوکوس های توام با تاخیر زیاد اشاره کرد.

در یک سیستم دوربین مدار بسته امنیتی ، تا شدن چند ثانیه ای یک تصویر ، می تواند سبب از دست رفتن اطلاعات مهمی از صحنه شود که می توانند بعنوان مدرک بکار گرفته شوند.بر همین اساس تکنولوژی PFA داهوا ، با بهبود الگوریتم های بزرگنمایی تصویر باعث می شود تا در هنگام بزرگنمایی نیز ، تصاویر بصورت واضح و شفاف باشند که این الگوریتم هوش مصنوعی می تواند در روز و شب و بطور کلی در هر شرایط نوری ، به خوبی کار کند.

الگوریتم پیش بینی فوکوس در دوربین مداربسته داهوا

مزایای الگوریتم پیش بینی فوکوس در دوربین مداربسته داهوا

-بهبود وضح تصویر در هنگام بزرگنمایی تصاویر

-جلوگیری از لرزش در هنگام بزرگنمایی تصاویر که در اثر آنالیز لحظه ای از فاصله سوژه از دوربین صورت گرفته و باعث می شود تا میزان فوکوس تشخیص داده شود.

-کاهش زمان فوکوس : در اثر اجرای مداوم الگوریتم فوق در حین عملیات بزرگنمایی تصویر ، دوربین مدار بسته داهوا ، همواره نزدیک ترین و بهترین نوع فوکوس را صورت می دهد.

محصولاتی که دارای این قابلیت هستند می توان به دوربین مداربسته تحت شبکه PTZ سری های ULtra و Pro داهوا اشاره کرد و لازم به ذکر است دوربین های Positioning داهوا نیز به این تکنولوژی مجهز هستند.